باربادوس

باربادوس کجاست؟ + آشنایی با کشور باربادوس که به بهشت کارائیب معروف است

باربادوس یکی از زیباترین جزایر حوزه کارائیب محسوب می‌شود که به‌تازگی از زیر سلطه بریتانیا خارج شده است و از این پس به‌صورت جمهوری مستقل اداره خواهد شد.بیش از ۵۰۰۰ جزیره در مجمع‌الجزایر کارائیب وجود دارد. هرکدام از این جزایر شگفتی‌ها و جذابیت‌های خاص خود را دارند. باربادوس یکی از آن جزایر باشکوه است که شرقی‌ترین خشکی آنتیل به‌ شمار می‌رود. فرهنگ منحصربه‌‌فرد این جزیره، ریشه‌ی انگلیسی، آفریقایی و هند غربی دارد؛ بنابراین معماری، آشپزی، موسیقی و رقص متمایزی نیز دارد. گردشگران می‌توانند در میان میراث‌ تاریخی، فروشگاه‌ها، سواحل و طبیعت زیبا به گشت و گذار بپردازند و همچنین از شب‌‌زنده‌داری‌های این مکان لذت ببرند.


فهرست مطالب


باربادوس کجاست؟

باربادوس (با تلفظ انگلیسی باربیدُس) نام کشوری جزیره ای واقع در میان دریای کارائیب، شمال شرق ونزوئلا و اقیانوس اطلس می باشد. این کشور یک جزیره تک است که تقریبا 280 هزار نفر جمعیت دارد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله زیباترین سواحل فلوریدا را بخوانید. مردم این جزیره سیاه پوست و مسیحی هستند. همچنین 95 درصد آن ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند. واحد پول رسمی این کشور، دلار باربادوس می باشد.

باربادوس کجاست؟

این جزیره اولین بار توسط اسپانیایی ها کشف شد و در سال 1511 برای اولین بار بر روی نقشه ها ترسیم شد. اسپانیایی ها برای مدتی مردم بومی این منطقه را از جزیره خود بیرون کردند؛ به همین علت باربادوس مدتی از سکنه خالی بود. سپس این جزیره در سال های 1627 تا 1966 از مستعمرات انگلیس به شمار می رفت. باربادوس تنها جزیره دریای کارائیب به شمار می رود که در طی این سال ها، بین کشورهای استعمارگر جا به جا و دست به دست نشد. باربادوس امروزه تحت حکومت ملکه انگلیس بوده و بخش زیادی از درآمد خود را از راه گردشگری به دست می آورد. همچنین منابعی از نفت و گاز نیز در اختیار این کشور است.باربادوس به طور کلی کشوری جوان با میانگین سنی 35 سال و استانداردهای بالا برای زندگی به شمار می رود.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی جاهای دیدنی کانادا در تابستان + تصاویر و مناظر طبیعت کانادا

بررسی راههای دسترسی به باربادوس

بهتر است برای رفتن به این جزیره حتما نقشه‌ای همراه داشته باشید تا بتوانید مسافت‌ها را از جزایر دیگر نسبت به باربادوس به‌خوبی تشخیص دهید. در این منطقه گذرگاه‌هایی وجود دارد که جزایر را به هم متصل می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جاذبه های اصلی کشور کویت را بخوانید. از آنجایی که این جزیره در آنتیل کوچک قرار دارد و فاصله‌ی بین جزایر زیاد نیست، پرواز، واقع‌بینانه ترین راه سفر است. امروزه فرودگاه گرنلی آدامز خطوط هوایی این کشور را پشتیبانی می‌کند. این فرودگاه پرواز بدون وقفه را به ۲۶ شهرستان مختلف ارائه می‌دهد. هر هفته حداقل ۴۲۰ پرواز بین‌المللی فرودگاه گرنلی آدامز را به مقصد‌های گوناگون ترک می‌کنند.

آشنایی با کشور باربادوس

تاریخ سیاسی

این کشور که امروزه از جزایر توریستی کارائیب به شمار می‌رود، برای اولین بار در قرن ۱۵ توسط اسپانیایی‌ها به رسمیت شناخته شد. آن‌ها این جزیره را که جزئی از ممالک دولتی پادشاهی خود می‌دانستند، برای نخستین بار در سال ۱۵۱۱ روی نقشه‌ ترسیم کردند. بعد از آن تعدادی از مردم سرخ‌پوست ساکن جزیره، جزایر اطراف را برای سکونت انتخاب کردند.

اسپانیایی‌ها دیگر مردمان بومی ساکن جزیره را نیز از جزیره راندند. به همین دلیل این جزیره مدتی خالی از سکنه باقی ماند. بعد از آن در سال‌های ۱۶۲۷ تا ۱۹۶۶ (زمان استقلال) این جزیره از مستعمرات بریتانیا بود. در تمامی طول این سال‌ها (دوره‌ی استعماری) باربادوس تنها جزیره‌ی کارایئب بود که میان قدرت‌های مختلف دست به دست نشد.

از آنجایی که باربادوس در جزایر کارائیب واقع شده همانند دیگر جزایر این مجموعه از راه گردشگری کسب درآمد می‌کند. به‌علاوه این کشور جزیره‌ای است که منابعی از نفت و گاز دریا را نیز در اختیار دارد. به‌طور کلی می‌توان از باربادوس به‌عنوان کشوری جوان با میانگین سنی ۳۵ سال و استاندارهای قابل توجهی برای زندگی یاد کرد. در نوامبر ۲۰۲۱، باربادوس که سال‌ها مستعمره انگلیس بود، از زیر سلطه این کشور، رسما خارج شد و به «جمهوری» تغییر یافت.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
جزئیات هزینه سفر به استانبول با هواپیما

آب‌وهوای باربادوس

جزیره‌ بکر باربادوس در تمام طول سال هوای گرمی دارد. بنابراین محل مناسبی برای کشت نیشکر است. به عبارت دیگر می‌توان گفت این جزیره در منطقه‌ی آنتیل واقع شده است؛ اما خوشبختانه به‌دلیل قرار گرفتن در قسمت شرقی، از طوفان‌های معروف آنتیل در امان است. تابستان‌های جزیره کاملا مرطوب است، پس بهترین زمان برای سفر به باربادوس فصل خشک و گرم بهار خواهد بود.

سواحل باربادوس

باربادوس در تمامی فصول سال، هوای گرمی دارد و به ندرت پیش می آید که سرد شود؛ پس سواحل این کشور جزیره ای در تمامی ماه های سال قابل استفاده اند و به همین علت باربادوس همیشه میزبان مسافران زیادی از سر تا سر دنیا می باشد. سواحل این کشور از نظر موقعیت جغرافیایی، به سواحل شمالی، جنوبی، غربی و شرقی تقسیم بندی می شوند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مکان های دیدنی و توریستی قطر را بخوانید.

در باربادوس ساحل خصوصی وجود ندارد اما بخش های مختلف سواحل، ممکن است نام خاص خود را داشته باشند. دو مورد از سواحل معروف باربادوس، سواحل خلیج پاینس و ساحل راکلی می باشند.

جاذبه‌های گردشگری

باربادوس با 34کیلومتر طول و 23کیلومتر عرض، یکی از ۵ هزار جزیره‌ای است که در مجمع‌الجزایر کارائیب واقع شده اما با همین مساحت نسبتاً کم همواره مورد توجه گردشگران خارجی بوده است. اگر بخواهیم از اشتیاق گردشگران برای سفر به باربادوس بدانیم باید جاذبه‌های گردشگری این جزیره را مرور کنیم. تماشای خط ساحل صورتی کرین که در کنار جزایر باربادوس امتداد دارد یکی از زیباترین قاب‌هایی است که معمولاً در ذهن گردشگران باقی می‌ماند. کرین در اصل یک بندر در این جزیره محسوب می‌شد اما به مرور زمان با پیدا شدن ماسه‌های صورتی رنگ، به مکانی مناسب برای انجام ورزش آبی و بادی بوردینگ یا همان موج‌سواری با تخته بادی بدل شد. شن‌های ساحل کرین، ترکیبی از مرجان‌ها و صدف‌هاست که کربنات‌کلسیم آن را به رنگ صورتی درآورده است. ساحل کرین در سال 2015 بهترین ساحل جهان شناخته شد.

غارها و باغ‌های تماشایی

باغ‌های هانت یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این کشور در نزدیکی منطقه سنت جوزف است. این باغ‌های گیاهشناسی که گیاهانی با خواص دارویی در آن نگهداری می‌شود برای نخستین بار توسط مهاجران انگلیسی بنا شد. غار «انیمال فلاور» یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های گردشگری جهان است که در نوک شمالی باربادوس واقع شده و گردشگران خارجی برای تماشای نهنگ‌های کوهان‌دار به این نقطه می‌روند.

جاذبه‌های گردشگری

بیشتر گردشگرانی که به باربادوس سفر می‌کنند سری هم به «خانه مزرعه قرن هجدهم» می‌زنند که محل زندگی یکی از معروف‌ترین شخصیت‌های سیاسی جهان به‌نام جورج واشنگتن بوده است؛ آن‌هم به این دلیل که جورج واشنگتن برای درمان سل به این منطقه خوش و آب‌وهوا آمده و مدتی در این خانه زندگی کرده است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی جاهای دیدنی ماداگاسکار + آشنایی با مکان هایی که فارغ از این دنیا هستند

منبع نیشکر دنیا

همه مساحت باربادوس در یک جزیره خلاصه می‌شود اما این جزیره کوچک در بهترین منطقه حوزه کارائیب یعنی آنتیل کوچک واقع شده است. آنتیل منطقه‌ای طوفانی است اما باربادوس در قسمت شرقی قرار دارد و به همین دلیل از گزند طوفان‌های مهیب این منطقه در امان مانده است. در این جزیره باران به وفور می‌بارد و به واسطه آب‌وهوای مطلوبی که دارد، بهترین جای ممکن برای کاشت و برداشت نیشکر به‌شمار می‌رود. همین جزیره کوچک به اتفاق جامائیکا بخش عمده‌ای از نیشکر دنیا را تأمین می‌کنند و صنعت نیشکر به یکی از منابع اصلی برای چرخاندن چرخ‌های اقتصاد باربادوس بدل شده است.

اگر تا قرن شانزدهم میلادی سیاهپوست‌های آفریقایی مسئولیت کاشت و برداشت نیشکر در باربادوس را برعهده داشتند این روزها کشاورزانی که در این زمینه تحصیلات دانشگاهی دارند امور کشاورزی را در دست گرفته‌اند و به عامل رشد اقتصادی این کشور بدل شده‌اند. جالب است بدانید که باربادوس یکی از کشورهایی به‌شمار می‌رود که سطح زندگی در آن بسیار بالاست و بالاترین نرخ باسوادی را در جهان دارد.

فرهنگ آشپزی

فرهنگ طبخ غذا و آشپزی در باربادوس هم به‌شدت تحت‌تأثیر این ماجرا قرار دارد و آمیزه‌ای از انواع غذاهای آفریقایی و بریتانیایی است. در این کشور به هر رستورانی که بروید دو نوع غذا در منوی اصلی مشاهده خواهید کرد؛ یکی کوکو و دیگری پرنده ماهی که هر دو جزو غذاهای محلی این کشور به‌حساب می‌آیند. آشپزهای باربادوس برای طبخ غذا از انواع ماهی مثل شمشیرماهی، نیزه‌ماهی، تون باله دراز، تون باله زرد، سرخوی شمالی، دلفین و کوسه هم استفاده می‌کنند و با اضافه کردن سیب‌زمینی شیرین، برنج، سیب‌زمینی انگلیسی و پاستا به یک ترکیب جادویی می‌رسند که معمولاً باب دندان گردشگران خارجی است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
آشنایی با شهر مارسی فرانسه + معرفی جاهای دیدنی و گردشگری مارسی فرانسه

هزینه های سفر به باربادوس چگونه است؟

باربادوس هیچ سفارتی در کشور ایران ندارد؛ بنابراین برای دریافت ویزای این کشور، باید به سفارت های چین، برزیل، بلژیک، ونزوئلا یا کوبا مراجعه کرده و مدارکی همچون اصل فرم درخواست ویزا، اصل گذرنامه معتبر، ترجمه مدارک به زبان انگلیسی، 6 قطعه عکس رنگی را همراه خود ببرید. البته مدارک لازم، به همین موارد ختم نمی شوند؛ پس حتما پیش از مراجعه به سفارت، درباره مدارک مورد نیاز تحقیق نموده و مدارک خود را کامل کنید.

در حال حاضر سفر مستقیم از ایران به باربادوس وجود ندارد. از آنجایی که باربادوس کشوری جزیره ای است، بهتر است با هواپیما به این کشور سفر کنید. فرودگاه کرنلی آدامز به 26شهرستان مختلف از باربادوس پرواز مستقیم دارد. این فرودگاه معمولا هفته ای حداقل 420 پرواز بین المللی انجام می دهد.

باربادوس از اواسط دسامبر تا اواسط ماه می، پذیرای بیشترین تعداد توریست به نسبت ماه های دیگر سال است. بنابراین در این بازه زمانی، قیمت ها بسیار بالا هستند. اگر قصد تجربه سفری ارزان تر دارید، بهتر است در ماه های دیگر که باربادوس خلوت تر است، به این کشور سفر کنید. از نظر هزینه، ماه های ژوئن تا اکتبر بهترین زمان سفر به باربادوس به شمار می روند.

هزینه اقامتگاه های کشور باربادوس :

به طور میانگین هزینه اقامت در اقامتگاه های کشور باربادوس، از شبی 50 دلار آغاز شده و با توجه به نوع و امکانات اقامتگاه یا هتل، هزینه اقامت افزایش پیدا می کند. هزینه اقامت در هتل های چند ستاره و لوکس این کشور، از شبی 650 دلار آغاز شده و با توجه به نوع هتل، بالاتر نیز می رود.

هزینه اقامتگاه های کشور باربادوس :

در رستوران های معمولی و محلی باربادوس، هزینه هر وعده غذا بین 10 تا 25 دلار است. قیمت هر وعده غذا در رستوران های مجلل و درجه یک این کشور، از 30 دلار شروع می شود.برای جا به جایی و حمل و نقل، به صرفه تر است که از اتوبوس استفاده کنید. هزینه هر بار استفاده از اتوبوس تنها 0.75 دلار است؛ در حالی که جا به جایی با تاکسی، برای هر ساعت، نرخی از 20 دلار به بالا دارد. همچنین در باربادوس امکان این وجود دارد که با پرداخت هزینه 20 تا 25 دلار، دوچرخه، موتور یا اسکوتر اجاره کنید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی کیپ تاون، دروازه‌ای به طبیعت وحشی آفریقا

اجناس مغازه ها در باربادوس معمولا تخفیف های خوب 30 تا 50 درصدی دارند. برای خروج از باربادوس، هر فرد بالای 12 سال باید مالیات 50.12 دلاری پرداخت کند. این مالیات برای کودکان زیر 12 سال در نظر گرفته نمی شود. همچنین هنگام خارج شدن از باربادوس بابت هر اضافه بار، لازم است عوارض و مالیات 10 درصدی به گمرک پرداخت کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با کشور باربادوش آشنا شدید.همچنین از موقهیت ها و جاذبه های آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

رایج‌ترین روش مهاجرت به آمریکا چیست؟

رایج‌ترین نوع ویزا آمریکایی، ویزای تحصیلی آمریکا است که دانشجویان و دانش‌آموزان برای تحصیل در آمریکا،‌ این ویزا را دریافت می‌کنند.

کالج کامیونتی در آمریکا به چه کالج‌هایی گفته می‌شود؟

به کالج های محلی که معمولاً تحت حمایت دولت آمریکا هستند، کالج کامیونی گفته می‌شود که دو سال اول دوره چهار ساله کارشناسی را ارائه می‌دهند. کالج های محلی (کامیونتی) معمولا هزینه‌های کمتری دارند و سیاست‌های صدور پذیرش تحصیلی در آن‌ها آسان‌تر از دیگر موسسات آموزشی است. معمولا در این نوع کالج‌ها ارتباط نزدیکی با مدارس دولتی وجود دارد و فارغ‌التحصیلان از آن مدارس بدون شرایط خاصی می‌توانند در این کالج‌ها به ادامه تحصیل بپردازند. بسیاری از دوره های مورد نیاز متصل به یک مدرک را ارائه می دهند.

پیشنهاد ما به شما

معرفی جاهای دیدنی کانادا در تابستان + تصاویر و مناظر طبعیت کانادا

معرفی جاهای دیدنی کانادا در تابستان + تصاویر و مناظر طبیعت کانادا

به دلیل وسعت و پهناوری کشور کانادا جای تعجب نیست که جاذبه های زیادی برای …

دیدگاهتان را بنویسید