از تهران تا مشهد چند ساعت با ماشین راه است ؟

فاصله تهران تا مشهد با ماشین بستگی به مسیر انتخابی دارد. برای سفر به مشهد از تهران می توان از جاده سمنان عبور کردو یا در مسیری دیگر از مازندران و سپس گرگان عبور کنیم.

گرچه بهترین روش برای سفر از تهران به مشهد، خرید بلیط هواپیما و سفر هوایی است اما بیشتر افراد ترجیح می دهند که با خودرو به مشهد بروند. فاصله زمینی تهران تا مشهد از مسیر استان سمنان 11 ساعت و از استان مازندران، 14 است. با این وجود با خرید بلیط پرواز و سفر هوایی می توانید در یک ساعت به مشهد برسید. سفر با هواپیما برای سفرهای کاری و برای تعداد مسافر کمتر مقرون به صرفه است. در ادامه جزئیات بیشتر از فاصله تهران تا مشهد با ماشین بررسی شده است.

فاصله تهران تا مشهد چند کیلومتر است

فاصله تهران تا مشهد با توجه به مسیر انتخابی شما متفاوت است. برای سفر از تهران به مشهد می توان از استان سمنان و یا مازندارن عبور کره و سپس وارد مشهد شد. فاصله تهران تا مشهد در مسیر عبوری از سمنان برابر 909 کیلومتر است. این مسیر متداول ترین مسیر برای سفر به مشهد است که از مسیری بیابانی و خلوت تر عبور کرده و پس از اینکه از چندین شهر عبور کردید وارد استان خراسان رضوی خواهید شد.

مسیر دیگر پیش روی شما، عبور از استان مازندارن و شهر ساری و سپس استان های گلستان و خراسان شمالی است. این مسیر حدود 993 کیلومتر است اما با توجه به ترافیک بالاتر در این مسیر باید زمان بیشتر را صرف کنید. مزیت این مسیر، زیبایی آن است که از چندین شهر زیبا عبور می کنید و خستگی سفر را از شما می گیرد. این مسیر برای زائرانی که می خواهند به دریای شمال رفته و یا مدتی را در جنگل های سرسبز شمال سپری کنند مناسب است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی و بررسی مهمترین وسایل سفر که حتما به آنها نیاز دارید
مسیرفاصله جغرافیاییفاصله زمانی
تهران – سمنان – مشهد909 کیلومتر11 ساعت
تهران-مازندران-گرگان -مشهد993 کیلومتر14 ساعت

مسیر تهران مشهد با ماشین شخصی

همانطور که گفته شد فاصله تهران مشهد را می توان از دو مسیر مختلف طی کرد. در ادامه جزئیات بیشتر و شهرهایی که در هر یک از مسیرها منتظر ورود شما هستند را بررسی کرده ایم:

فاصله تهران تا مشهد از جاده سمنان

عبور از شهر سمنان گزینه نزدیک تر پیش روی شماست. در این مسیر پس از عبور از شهرستان های پاکدشت و شریف آباد وارد استان سمنان خواهید شد. در اولین شهر از این استان بیابانی از ایوانکی عبور کرده و به گرمسار خواهید رسید. بهتر است مدتی را در این شهر بمانید و کمی استراحت کنید. در شهر گرمسار تعداد زیادی آثار تاریخی مانند مسجد جامع و آب انبارهای مختلف به همراه باغ های متعدد وجود دارد که جاذبه های این شهر بیابانی را دو چندان ساخته است.

در ادامه مسیر در طول جاده ای هموار و خسته کننده از روستاهای مختلف عبور خواهید کرد که به شهر سمنان می رسید. این شهر مکان مناسبی برای مدتی استراحت و بازدید از جاذبه های گردشگری متعدد و متنوع این شهر است. از مهمترین جاذبه های گردشگری سمنان می توان به مسجد جامع سمنان، موزه گرمابه و درواز ارگ اشاره کرد. پس از طی مسیری دیگر به شهرهای دامغان و شاهرود در نزدیکی استان خراسان رضوی خواهید رسید. در این دو شهر جاهای دیدنی متعددی وجود دارند که برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

  • مسجد جامع شاهرود
  • آبشار مجن
  • جنگل ابر
  • باغ گردشگری اورس
به اینجا سفر کرده‌اید؟
مهم‌ ترین ویژگی یک هتل خوب چیست؟ + مهم‌ترین فاکتور گردشگران در انتخاب هتل چیست؟ + راهنمای انتخاب هتل مناسب در سفر

پس از شاهرود و دامغان باید از سبزوار و نیشابور عبور کنید. فاصله نیشابور تا مشهد حدود 130 کیلومتر است که پس از یک ساعت به مشهد خواهید رسید.

فاصله تهران تا مشهد از جاده شمال

برای سفر از تهران به مشهد می توانید از مسیر شمال نیز عبور کنید. در این مسیر باید از جاده هراز عبور کرده و پس از طی مسیری زیبا و دلچسب به شهر آمل خواهید رسید. پس از عبور از بابل و ساری باید به سمت گرگان بروید. در این مسیر جاذبه های متعدد زیادی وجود دارد که توصیه می کنیم برای تجربه سفری بهتر یکی از آن ها را برای استراحت انتخاب کنید.

پس از اینکه به استان گلستان و شهر گرگان رسیدید باید از کمربندی عبور کرده و به سمت علی آباد بروید. سپس باید از شهرهای آزادشهر و مینو دشت عبور کرده و با طی مسیری سرسبز به سمت خراسان شمالی بروید. با عبور از این مسیر کم کم از میزان جنگل ها کاسته شده و بر بیابان ها افزوده می شود.در نهایت با عبور از چندین شهر شامل آشخانه، شیروان، فاروج و قوچان به مشهد خواهید رسید. این مسیر طولانی تر است اما جذابیت بیشتری دارد.

فاصله تهران تا مشهد چند ساعت است

مدت زمان سفر بین تهران تا مشهد با توجه به نوع مسیر انتخابی، ترافیک و میزان استراحت شما در مسیر متفاوت است. در صورتی که مسیر را بدون توقف طی کنید و از جاده سمنان بروید حدود 11 ساعت در مسیر خواهید بود. با توجه به اینکه باید در طول مسیر استراحت کنید، باید زمانی حدود 13 ساعت زمان برای رسیدن به مشهد را برنامه ریزی کنید. این فاصله از جاده شمال برابر 14 ساعت بوده که با استراحت در طول مسیر حدود 16 ساعت خواهد شد.

فاصله تهران تا مشهد با قطار چقدر است؟

در صورتی که به هر دلیل نتوانستید با خودروی شخصی به مشهد بروید، می توانید از قطار برای رسیدن به مشهد استفاده کنید. قطارهای متنوعی در مسیر تهران تا مشهد فعال است که می توانید از قطارهای کوپه ای و یا اتوبوسی استفاده کنید. فاصله بین تهران تا مشهد با قطار حدود 10 الی 12 ساعت است که به نوع قطار بستگی دارد. فاصله تهران مشهد با قطار سریع السیر ممکن است کمتر از 10 ساعت باشد.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
گردنه حیران کجاست؟ آشنایی با گردنه حیران و مسیرهای دسترسی به آن + معرفی تفریحات و جاذبه های دیدنی گردنه حیران

شهرهای بین تهران تا مشهد با قطار به ترتیب شامل گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، جاجرم، جوین، سبزوار و نیشابور است. قطارها معمولا در هر ایستگاه مدتی را توقف می کنند که ممکن است، مدت زمان سفر را افزایش دهد. در صورتی که تعداد افراد شما زیاد است، قطارهای کوپه ای گزینه مناسب تری برای سفر به مشهد می باشد که می توانید با رزرو کوپه دربست، سفر راحتی داشته باشید.

مسیر تهران تا مشهد با اتوبوس چند ساعت است

اتوبوس گزینه دیگری برای سفر از تهران به مشهد بوده که با وجود راحتی کمتر در آن، مسافران زیادی از اتوبوس برای سفر به مشهد استفاده می کنند. اتوبوس معمولی و vip دو گزینه پیش روی شماست که در نوع vip تعداد صندلی ها کمتر و فضای بیشتری برای مسافران وجود دارد. فاصله زمانی از تهران تا مشهد با اتوبوس نیز حدود 12 ساعت است. البته در صورت توقف زیاد در بین مسیر، این زمان ممکن است افزایش یابد.

پیشنهاد ما به شما

رازهای ناگفته چغازنبیل شوش: از زیگورات تا نیایشگاه باستانی

رازهای ناگفته چغازنبیل شوش: از زیگورات تا نیایشگاه باستانی

چغازنبیل، معبدی باستانی از دوره ایلامیان است که قدمت آن به هزاران سال پیش می‌رسد. …

دیدگاهتان را بنویسید