لباس سفر در تابستان

چه لباسی برای مسافرت در تابستان مناسب است؟ + بررسی ترفندهای انتخاب لباس مناسب برای مسافرت در تابستان

اینکه لباس مناسب مسافرت در تابستان چیست سوال بسیاری از کاربرها و اهالی سفر است. برای هر سفری ابتدا باید مقصد خود را از نظر آب و هوایی بررسی کنید. ایران مناطق مختلفی دارد و حتی ممکن است شهرهایی در تابستان باشند که شما شب ها نیازمند لباس گرم باشید و یا با باران های موسمی در طول سفر داشته باشید. پس انتخاب لباس مناسب و  همراه داشتن لباس هایی کمی گرم ترنیز مهم به شمار می رود.تابستان برای بسیاری از خانواده ها فصل سفر است چرا که فرزندان آن ها به مدرسه و دانشگاه نمی روند و از این رو سفرهای تابستانی حائز اهمیت است. در تابستان اینکه  از چه نوع لباسی استفاده کنید تا سفر بهتری داشته باشید سوال بسیار است و از همین رو در این مقاله به ویژگی لباس های مناسب در فصل گرم می پردازیم تا برای سفرهایتان به راحتی آن ها را تهیه کنید.


فهرست مطالب


مقصد سفری شما چیست؟

در سفرهای تابستانی مقصد شما چه منطقه ای است ؟ اگر به شهر گردی، طبیعت گردی کوه نوردی می روید هر کدام از این موقعیت ها لباس مناسب خود را می خواهد. در کل در فصل تابستان اگر به سفر می روید مقصد شما مهم است اما طی کردن از مسیر اهمیت ویژه ای دارد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله تکنیک های مسیریابی سفر را بخوانید. پس باید لوازم مناسب مسافرت در تابستان را داشته باشید. این لباس برای بانوان، آقایان و کودکان متفاوت است.

جنس لباس مناسب در سفرهای تابستانی چیست؟

طبیعی است که در فصل تابستان به خاطر آب و هوای گرم بدن تعریق بیشتری دارد که نشانه ی سلامتی است و شما در مسیر برای اینکه احساس گرما نکید حتی اگر به مقصد با آب و هوای خوش سفر می روید این است که به جنس لباس خود بسیار اهمیت دهید. جنس لباس ها در تابستان همگی باید از نخ و الیاف طبیعی باشد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نکات طلایی در خصوص سفر دریایی را بخوانید.

جنس لباس مناسب در سفرهای تابستانی چیست؟

چرا که هم عرق گیری است و هم شما با این لباس ها احساس گرمای کمتری خواهید کرد. یکی از ویژگی های وسیله مناسب مسافرت در تابستان انتخاب لباس های نخی است. یادتان باشد به هیچ وجه از لباس ها با نخ پلاستیکی و درصدی از ترکسیب پلاستیک و نخ طبیعی استفاده نکنید زیرا در طول سفر اذیت می شوید و بیشتر احساس گرما می کنید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟ + معرفی و بررسی تکنیک های مسیریابی سفر

معرفی ترفندهای انتخاب لباس مناسب برای مسافرت در تابستان

رنگ های لباس سفرهای تابستانی

پوشیدن رنگ های روشن و آرام بسیار مناسب فصل تابستان است. یادتان باشد در لباس هایتان از رنگ های تیره و تند استفاده نکنید. مثلاً قرمز رنگ مناسبی برای سفر در تابستان نیست چرا که در زیر نور آفتاب گرمای بیشتری جذب می کند و لباس مشکی و سرمه ای و یا هر رنگ تیره ایبه هیچ عنوان مناسب نیستند. از رنگ های سرد و آرام مانند آبی آسمانی، سبز روشن و… استفاده کنید. شاید این مورد از نظر بسیاری از مسافرها مهم نباشد اما به خاطر بسپارید که در طول سفر بسیار اهمیت دارد. شما سفر می کنید که اوقات خوشی را داشته باشید پس تا آنجا که ممکن است به همه وسایل ضروری سفر دقت کنید. از دیگر ویژگی های وسیله مناسب مسافرت در تابستان انتخاب لباس های رنگ روشن است. 

رنگ های لباس سفرهای تابستانی

لباس مناسب بانوان

بانوان در سفر نیازمند لباس های بیشتری هستند به خصوص اگر در ایران سفرمی کنید شما نیاز دارید که روسری و مانتو داشته باشید. از روسری و شال های تمام نخ استفاده کنید و هم چنین در انتخاب مانتو نیز به نخی بودن و آرام بودن رنگ آن توجه داشته باشید. زیر مانتوها بانوان نیز اهمیت ویژه ای دارند و سعی کنید که آن نیز از جنس نخ باشد تا گرمای کمتری احساس کنید. بنا به مقصد سفرتان وسایل سفر خود در چمدان یا کوله بگذارید. به طور مثال برای شهر گردی شلوار و دامن مناسب است و از شلوارهایی نخی می توانید استفاده کنید. شال یا روسری، شلوار یا دامن ، پیراهن و مانتو، زیر مانتویی از لباس‌های بانوان در سفر هستند یادتان باشد لباس مناسب در مسافرت به تابستان بنا به نوع مقصد و پیمایش شما متفاوت است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
چه وسایلی برای عکاسی در سفر لازم است؟ + چگونه در سفر عکسهای حرفه ای بگیریم؟ + معرفی نکات کاربردی برای عکاسی در سفر

لباس کهنه و نامناسب با خود به سفر نبرید

متاسفانه عادت اشتباه برخی از خانواده ها انتخاب وسیله های نه چندان مناسب برای سفر است بعضی ها معتقدند چون در طول سفر فعالیت های خصی از جمله آماده کردن آتش یا بازی های پر تحرک در دل طبیعت خواهند داشت پس وسایلی را باید با خود ببرند که اگر پاره یا خراب شد اهمیتی نداشته باشد . البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله مهمترین وسایل سفر را بخوانید. این رویه را تغییر داده و بهترین و زیباترین لباسهایتان را برای سفر انتخاب کنید.

لباس مناسب مردها در فصل تابستان

مردها دغدغه ی کم تری برای پوشیدن لباس در سفر دارند  معمولا آن ها از تیشرت ها و شلوارهایی جنس نخ بهره مند شوند برای مردها انتخاب جنس پارچه ی لباس بسیار اهمیت دارد. لباس های که جریان هوا در آن اتفاق می افتد و حرارت بدن را از تار پودها پارچه به بیرون انتقال  پیدا می کند بسیار مهم است. لباس هایی که این ویژگی ذکر شده را داشته باشند بهترین وسیله مناسب در مسافرت تابستان  برای آقایان محسوب می شود. لبـاس های که پارچه های کتان، نخی، نخ پنبه هستند مطمئنا از لباس های پلی استر و نخ پلاستیک بهتر است.

لباس مناسب مردها در فصل تابستان

آقایان جدا از شلوار و پیراهن که مناسب مقصد انتخاب می کنند اگر شهرگردی دارند و می‌خواهند تیپ رسمی داشته باشند می‌توانند از جلیقه بر روی پیراهن انتخاب کنند. البته بسیاری از مردها انتخاب یک تی شرت راحت و خنک را می پسندند. تی شرت های آستین کوتاه بهترین گزینه ی برای سفر برای آقایان به حساب می آید.

 لباس زیر به اندازه لباس های دیگر مهم است ، هنگام سفر لباس زیر مناسب انتخاب کنید

یکی از ملزمات سفر در فصل گرما انتخاب مناسب لباس زیر است ، پس همواره سعی کنید از لباس های زیری استفاده کنید که با آن ها احساس راحتی بیشتری داشته باشید .همراه داشتن لباس زیر مناسب باسن های کاملا نخی و ضدحساسیت است اهمیت این مورد را افرادی متوجه می شوند که تجربه حساسیت و یا سوزش پوست به دلیل نامناسب بودن لباس زیر را داشتند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
بررسی عوامل تأثیرگذار روی انتخاب لوازم بهداشتی ضروری حین سفر + معرفی ۱۴ تا از وسیله‌های آرایشی ضروری در هنگام سفر

 کلاه در سفر

کلاه در دو نوع زنانه و مردانه در سفرهای تابستانی توصیه می شوند. بانوان می توانند طیف وسیعی از کلاه ها برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشید انتخاب کنند و با تیپ خودشان و استایلشان  کلاهی خوش پوش و شیک بپوشند. این امکان برای آقایان نیز موجود است و اگر به طبیعت گردی می روید حتما یک کلاه نقاب دار را انتخاب کنید که از لوازم مهم لباس مناسب در مسافرت تابستان  محسوب می‌شود.

لباس مناسب سفرهاس تابستانی

عینک آفتابی

عینک آفتابی بخش از پوشش مناسب در مسافرت تابستان به حساب می آید و از لوازم  ضروری سفر در فصل تابستان است که کودکان، نوجوانان، بانوان و آقایان و سالمند ها همگی باید از آن استفاده کنند. در انتخاب عینک دقت داشته باشید که پورلاریزیشن های مناسب داشته باشید و تا آنجا که ممکن است عینک برند را تهیه کنید.

 کیف مناسب در سفر به تابستان

کیف اگر چه از بخشی از وسیله مناسب در مسافرت به تابستان نیست اما بخشی از لوازم ضروری شما است که برای شهر گردی نیز یه کوله مناسب سبک، جا دار را باید انتخاب کنید. تا بتوانید از پیاده روی و گشت های خود لذت ببرید. کیف های پارچه ای نیز بهتر از کیف های پلی استر است که می توانید در انتخاب آن نیز به این مورد دقت کنید.

شلوارهایی مناسب طبیعت گردی

شلوارهای شش جیب جنس کتان  نیز از پوشاک مناسب در مسافرت به تابستان محسوب می شود که برای مناطق طبیعت گردی مناسب است و می توانید در نوع زنانه و مردانه آن را برای خود تهیه کنید. جنس کتان هم مقاوم است و پارچه های آن دارای تاروپود های الیاف طبیعی است که هوا را از خود عبور می دهید و از همین رو توصیه می شود.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
از تهران تا مشهد چند ساعت با ماشین راه است ؟

لباس مناسب مسافرت در تابستان

لباس های زیر در تابستان

در تابستان هم برای بانوان ، هم آقایان و کودکان چندین دست لباس زیر را در چمدان و کوله ی خود قراردهید و یادتان باشد در این مورد جنس لباس ها اهمیت شایانی دارد و حتما از نخ و الیاف طبیعی باید باشند. پوشاک های زیر نخی بخش مهمی از لباس های مناسب مسافرت در تابستان  هستند که باید هنگام بستن چمدان خود به آن توجه شایانی  کنید و حتما به تعداد لازم در کوله و یا چمدان خود بگذارید.

لباس کودکان در مسافرت به تابستان

کودکان مانند بزرگسالان نیازمند پوشاک های خنک و رنگ های آرام هستند و حتما  بزرگترها از پوشاک مناسب در مسافرت تابستان برای کودکان باید استفاده کنید. بسیاری رنگ های شاد و تند را به خاطر شاداب بودن برای فرزندان خود استفاده کنند که گزینه ی مناسبی نست و همواره برای کودکان نیز از لباس های تمام نخ و الیاف طبیعی و رنگ های آرام استفاده کنید. هم چنین کلاه در سفر برای کودکان نیز فراموش نشود که می توانید از تابش نور مستقیم آفتاب بر پوست جلوگیری کند.

لباس کودکان در مسافرت به تابستان

لباس مناسب در سفرهای هوایی و فرودگاه در فصل تابستان

اگر سفر شما هوایی است و قصد دارید که با هواپیما به مقصد خود برسید برای اینکه مدارک سفری خود را در داخل هواپیما استفاده کنید بهتر است از لباس های جیب دار بهره مند شوید. معمولا هوای داخل قابل تنظیم و چون معمولا از فن های برقی استفاده می شود اگر زود احساس سرما می کنید یک پوشاک گرم تر با خود همراه داشته باشید. در انتخاب لباس مناسب در مسافرت تابستان نیز دقت کنید که با چه وسیله به سفر می روید و متناسب با آن لباس خود را انتخاب کنید.

کفش خوب در سفر های تابستانی باید چگونه باشد؟

کفش  اگر چه که جزو پوشاک مناسب در مسافرت تابستان نیست اما یکی از ضروری ترین پوشش های شما به حساب  می آید. انتخاب یک کفش مناسب برای پیاده روی بخش مهمی از لوازم مناسب مسافرت در تابستان است. شما اگر کفش و صندل های انتخاب کنید که جریان هوا در آن اتفاق بیفتد هم از بوی بد پا جلوگیری می کنید و هم در طول مسیر پیاده روی راحتی خواهید داشت.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
برای مهاجرت تحصیلی چه مدارکی باید ترجمه شود

سفر های تابستانی - الی گشت

معمولا برای سفر به تابستان صندل های مناسب پیاده روی بهترین گزینه است. صندل های مناسب طبیعت گردی یکی از لوازم ضروری سفر در فصل تابستان به حساب می آید که حتما آن را برای خودتان تهیه کنید.

نتیجه گیری

پوشیدن پوشاک برای بسیاری از مسافرها مهم است چرا که می خواهند در طول سفر عکس های ماندگاری به ثبت برسانند از همین رو اکثر مسافرها به این مورد توجه می کنند و به خصوص با حضور سوشال مدیا این توجه بیشتر شده است اگر چه که رنگ بندی و تیپ برای هر فردی در سفر مهم است اما مناسب بودن لباس در جامعه محلی و جنس راحتی لباس نیز حایز اهمیت است که در طول یک سفر باید به تمامی این موارد توجه کنید. با پوشیدن لباس های مناسب در مسافرت های تابستان لذت سفر را برای خود دو چندان کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با سفر های تابستانی و لوازم مورد نیاز سفرهای تابستانی آشنا شدید.همچنین از لباس های ضروری آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

کدام لباس مناسب مسافرت فصل تابستان است؟
 

برای انتخاب لباس مناسب مسافرت در تابستان بهتر است به دنبال لباس‌های نخی گشاد با رنگ روشن باشید.

چرا باید در گردش‌های تابستانی از کلاه استفاده کنید؟

اگر دوست ندارید بعد از یک گردش تابستانه پوست صورتتان بسوزد و رنگ پوست صورتتان تیره شود، بهتر است از یک کلاه لبه‌دار یا کلاه حصیری استفاده کنید. از طرف دیگر استفاده از کلاه مانع برخورد مستقیم نور آفتاب به موها و پوست سر می‌شود و جلوی آسیب رسیدن به موها را می‌گیرد.

پیشنهاد ما به شما

کدام هتل کیش بهترین چشم انداز را دارد؟

کدام هتل کیش بهترین چشم انداز را دارد؟ 

سفر به کیش سال‌هاست که طرفدارهای خودش رو داره. این جزیره که در خلیج‌فارس قرار گرفته تبدیل به محیطی لاکچری برای زوج‌های جوان و سفرهای خانوادگی شده. افرادی که به کیش سفر می‌کنند معتقدند سفر به کیش تفاوت زیادی با سفرهای خارجی ندارد. کافی است کمی در فضای مجازی بگردید تا با تورهای بسیار زیادی که برای سفر به کیش هستند، مواجه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید