انتخای صندلی در هواپیما

کدام صندلی های هواپیما برای یک پرواز راحت مناسب است؟ + چگونه بهترین صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟ + 5 نکته کلیدی برای رزرو صندلی هواپیما

انتخاب صندلی های هواپیما می‌تواند یکی از مسائلی باشد که در زمان سفر باید به آن توجه کنیم. معمولا بیشتر افراد به طور شانسی بلیت رزرو می‌کنند و به این موضوع اهمیت نمی‌دهند؛ اما باید گفت که انتخاب صندلی های هواپیما می‌تواند دلیلی برای لذت بردن و یا نبردن شما در طول سفر باشد؛ چرا‌که ساعاتی را در هواپیما سپری می‌کنید و اینکه کجا نشسته‌اید و چقدر شرایط مطابق میل شما است، می‌تواند دارای اهمیت باشد. در این مقاله نکاتی را در خصوص بهترین صندلی های هواپیما به شما بگوید، با ما همراه باشید.


فهرست مطالب


بررسی نکات مهم در انتخاب صندلی های هواپیما

بیشتر افراد هنگام سفر فقط به دنبال بلیت هستند و توجهی ندارند که کدام صندلی های هواپیما را انتخاب می‌کنند؛ با اینکه این امر بسیار مهم است و هر کس متناسب با شخصیتی که دارد باید صندلی مناسب خود را انتخاب کند. برای مثال فردی خوابالو باشد یا قد بلند باشد و یا سایر موارد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله نکات مهم برای داشتن سفری لذت‌بخش و بی دردسر را بخوانید. متناسب با آن ویژگی می‌تواند صندلی را انتخاب کند تا در طول سفر با مشکل رو به رو نشود. حال برای اینکه در سفر بعدی خود انتخاب صندلی های هواپیما را جدی بگیرید و بدانید کدام صندلی مناسب شماست با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کدام صندلی های هواپیما مناسب افراد قد بلند است؟

اگر قد بلندی دارید و همیشه در سفرهای هوایی برای استراحت دچار مشکل می‌شوید، راه حل شما همینجاست. اگر می‌خواهید در سفر خود راحت باشید بهتر است صندلی‌های کنار راهرو و درب خروج را انتخاب کنید. توجه داشته باشید برخی هواپیما‌ها دو درب خروج دارند و ردیف دوم این صندلی‌ها گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

سفری آرام را تجربه کنید

اگر از تکان‌های هواپیما در طول سفر می‌ترسید و به دنبال سفری در آرامش و بدون تلاطم هستید بهتر است صندلی‌های کنار بال هواپیما را انتخاب کنید. البتهب رای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله وسایل برای عکاسی در سفر را بخوانید.

انتخای صندلی هواپیما

افرادی که در طی سفر خوابشان می‌برد، بخوانند

بعضی افراد در طول سفر در هواپیما سریع خوابشان می‌برد و این باعث آزار و اذیت فردی است که کنار او نشسته، به این دلیل که یا دائم به شانه او می‌افتد و یا برای رفتن به سرویس بهداشتی مانع می‌شود. به همین خاطر انتخاب صندلی های هواپیما در سمت چپ کنار پنجره گزینه مناسبی است؛ زیرا هم باعث راحتی خودتان می‌شود و آرامش اطرافیان را به خطر نمی‌اندازد.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
راهنمای نکات سفر با هواپیما + بررسی نکاتی که باید در اولین سفر با هواپیما بدانیم

خروج راحت و سریع از هواپیما

اگر از آن دسته افرادی هستید که انتظار کلافه‌تان می‌کند و دوست دارید سریع‌تر از هواپیما پیاده شوید، بهترین صندلی برای شما صندلی‌های جلو است و یا اگر هواپیما دو راهرو دارد صندلی‌های جلو در راهرو سمت چپ مناسب‌تر است.

 خروج راحت و سریع از هواپیما

چشم‌انداز برایتان مهم است؟

اگر قصد مسافرت در تعطیلات را دارید و می‌خواهید از سفر خود لذت ببرید، می‌توانید با رزرو صندلی‌های مجاور پنجره هواپیما از مناظر زیبا بهره‌مند شوید. برخی از پنجره‌های هواپیما قابلیت مات شدن دارند، پس با انتخاب صندلی‌های کنار پنجره مسافران دیگر نمی‌توانند مانع دیدتان بشوند. اما باید توجه داشت که همه هواپیماها این قابلیت را ندارند. همچنین اگر در شب پرواز می‌کنید و یا در پروازهایی با مدت زمان طولانی‌ هستید که در ارتفاعات بالا پرواز می‌کنند چیزی جز تاریکی نصیب شما نخواهد شد.

فضای بیشتر برای خواب احتیاج دارید؟

صندلی‌های کنار پنجره هواپیما به شما این امکان را می‌دهد که با تکیه بر دیواره کابین چرت بزنید. اگرچه دیواره کابین اغلب از آنچه که فکر می‌کنید فاصله بیشتری با صندلی دارد پس با استفاده از بالش مسافرتی یا چیزی مانند آن به راحتی می‌توانید استراحت کنید.

انتخاب صندلی هواپیما

ایمنی بیشتر با صندلی مناسب

در هر نوع سفری خطراتی شما را تهدید می‌کند. سفر هوایی هم از این قاعده مستثنی نیست و برای اینکه در امنیت بیشتر باشید انتخاب صندلی های هواپیما تاثیر زیادی در این امر خواهد داشت؛ لذا صندلی‌های عقب هواپیما بهترین گزینه و بعد صندلی مرکز و در آخر صندلی‌های جلو را انتخاب کنید. درست است که در صندلی جلو امکان پیاده شدن سریع وجود دارد؛ اما انتظار بهتر از خطرات جانی می‌باشد.

 لپ‌ تاپ و گوشی و دغدغه شارژ آن

شاید برای شما هم پیش بیاید وقتی که مدام کارتان با لپ‌تاپ است شارژ آن تمام شود و نیاز به پریز برق داشته باشید و یا اینکه باتری لپ‌تاپ شما خراب است و مجبور هستید مدام لپ‌تاپ را به برق بزنید تا بتوانید از آن استفاده کنید یا شارژ گوشی شما تمام می‌شود و نیاز فوری به شارژ دارید؛ به همین دلیل در سفر هوایی بهتر است انتخاب صندلی های هواپیما را بر این اساس انجام دهید.

 لپ‌ تاپ و گوشی و دغدغه شارژ آن

صندلی مناسب شما در اکثر مواقع صندلی‌های وسط است زیرا به شارژر مجهز می‌باشد؛ اما برخی از هواپیماها هم هستند که تمام صندلی‌هایشان مجهز به شارژر اختصاصی است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
تجربه پرواز تهران استانبول لوفتهانزا

در پروازهای طولانی از یک‌جا نشستن خسته می‌شوید؟

اگر در پروازی طولانی هستید یک‌جا نشینی به مدت طولانی می‌تواند خسته‌کننده باشد و نشستن در کنار پنجره به شما حس یک زندانی را القا می‌کند. همچنین حرکت کردن و راه رفتن در طول پروازهای طولانی به گردش بهتر خون در بدن کمک می‌کندو با خستگی مقابله می‌کند. در چنین سفرهایی صندلی‌های کنار راهرو می‌توانند انتخاب بهتری باشند.

فضای پای صندلی‌ها برایتان کم است؟

برای داشتن فضای پای بیشتر، صندلی‌های راهرو انتخاب خوبی هستند زیرا می‌توانید برای دقایقی پاهای خود را دراز کنید تا گرفتگی آنها برطرف شود. همچنین می‌توانید با انتخاب صندلی‌های پشت پارتیشن فضای بیشتری را برای پاهای خود فراهم کنید زیرا در این نوع صندلی‌ها کسی جلوی شما نمی‌نشیند.

فضای پای صندلی‌ها برایتان کم است؟

البته در این مورد باید به نوع هواپیما نیز توجه داشت زیرا در برخی از هواپیماها فرق چندانی بین صندلی‌های کنار پنجره و دیگر صندلی‌ها در  فضایی که برای پاها در نظر گرفته شده وجود ندارد.

نیاز به هوای تازه دارید؟

برای حفظ دما و رطوبت در کابین، هوای داخل هواپیما فیلتر شده و به صورت یکنواخت در سر تا سر هواپیما گردش می‌کند. البته در ابتدای سفر به دلیل اینکه در هواپیما تا لحظه آخر باز است هوای تازه‌ بیشتری در آن مناطق وجود دارد.صندلی‌های نزدیک به سرویس بهداشتی از هوای تازه کمتری برخوردار هستند. با انتخاب صندلی هواپیما در نزدیکی توالت، نباید نازل تهویه هوا که در قسمت بالای صندلی هواپیما قرار دارد، مستقیم مقابل صورت قرار داد. لازم به ذکر است که مستقیم قرار دادن نازل تهویه هوا بر روی صورت می‌تواند باعث کم آبی بدن بشود.

از پرواز می‌ترسید؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که ترس از پرواز دارید انتخاب صندلی‌های بین بال‌ها بهترین گزینه برای شماست زیرا این ناحیه پایدارتر است.

مزایا و معایب هر صندلی در سفر هوایی چیست؟

به هر حال هر چیزی در دنیا علاوه بر مزایا، معایبی هم دارد. این قانون در خصوص محل قرارگیری صندلی هم صدق می‌کند. در این قسمت قصد داریم شما را با مزایا و معایب هر صندلی آشنا کنیم.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
سوغات سوریه و معرفی بازارهای سوریه

۱- صندلی‌ های عقب هواپیما

اگر در انتخاب صندلی های هواپیما قصد رزرو صندلی‌های عقب را دارید باید با مزایا و معایب آن آشنا شوید. مزایای این صندلی‌ها برای تمامی افراد با هر نوع ویژگی شخصیتی، چشم انداز زیبای آن و امنیت سفر است. عیب این صندلی‌ها شلوغی کابین است که آرامش شما را به هم می‌زند.

صندلی‌ های عقب هواپیما

۲- صندلی‌ های جلو هواپیما

هنگام انتخاب صندلی های هواپیما اگر چشم‌انداز برای شما اهمیت دارد به سراغ صندلی‌های جلو نروید؛ چراکه منظره شما فقط بال‌های هواپیما است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله  انتخاب هتل مناسب در سفر را بخوانید. همچنین امنیت کمتری نسبت به صندلی‌های عقب و وسط دارد؛ اما در صندلی جلو همانطور که گفتیم می‌توانید به دور از تلاطم باشید.

بهترین صندلی های هواپیما در کدام قسمت قرار دارد؟

حالا که تمام نکات در خصوص انتخاب صندلی های هواپیما را گفتیم. می‌خواهیم به این مورد اشاره کنیم که اگر قصد داشتیم به صورت کلی بدون در نظر گرفتن ویژگی خاص صندلی مناسب انتخاب کنیم کدام صندلی بهتر است. واضح است که صندلی‌های کنار پنجره و راهرو مناسب‌‌‌تر می‌باشد. برای مثال صندلی‌های وسط خیلی طرفدار ندارد مگر در مواقعی خاص، پس اگر برای خرید بلیت اقدام کردید و به خصوصیات خود توجهی نداشتید صندلی‌های کنار پنجره مناسب شما است‌.

معرفی 5 نکته کلیدی برای رزرو صندلی هواپیما

هنگام انتخاب صندلی هواپیما باید به نکات زیادی توجه کرد اما در ابتدا باید ببینید که شما از پروازتان چه می‌خواهید؛ پس از تصمیم‌گیری برای داشتن پروازی دلخواه به پنج نکته باید توجه کنید:

بلیطتان را زودتر بخرید

با نزدیک شدن به تاریخ پرواز تعداد صندلی‌های موجود برای رزرو کاهش می‌یابد و به طبع شما موارد محدودتری را برای انتخاب در اختیار دارید. همچنین نمی‌توانید صندلی‌های خوبی را رزرو کنید چراکه اکثرا بهترین صندلی‌ها به سرعت پر می‌شوند. روزهای وسط هفته معمولا زمان مناسبتری برای انتخاب پرواز است زیرا خلوت‌تر هستند.

اگر نمی‌توانید از چند هفته قبل بلیط خود را رزرو کنید حتما در اسرع وقت قبل از پرواز به صورت آنلاین رزرو صندلی را چک کنید و اگر قادر به چک آنلاین نیستید زودتر خود را به فرودگاه برسانید. گمان نکنید که همیشه صندلیهای فرست کلاس و بیزینس کلاس بسیار گرانند، گاهی می‌توانید با اندکی هزینه بیشتر بلیط فرست کلاس یا بیزینس کلاس دریافت کنید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
تفریحات مجانی در آمستردام را بشناسید

هنگام رزرو، صندلیتان را انتخاب کنید

معمولاً وبسایت‌های رزرو بلیط این امکان را به شما می‌دهند که هنگام تهیه بلیط صندلی خود را نیز انتخاب کنید و یا پس از خرید به صفحه رزرو بازگردانده شوید و بعدا صندلی خود را انتخاب کنید. در اکثر مواقع این امر رایگان است اما برخی خطوط هوایی هزینه‌هایی را برای صندلی‌های از قبل رزرو شده دریافت می‌کنند. اگر صندلی مورد علاقه شما رزرو شده بود با نزدیک شدن به تاریخ پرواز به صفحه رزرو خود سری بزنید زیرا ممکن است در این مدت تغییراتی صورت گرفته باشد که بتوانید صندلی موردعلاقتان را انتخاب کنید. اگر در رزرو آنلاین هیچ یک از صندلی‌ها مد نظرتان نبود، دوباره در فرودگاه نسبت به رزرو صندلی اقدام کنید ممکن است خوش شانس باشید و بتوانید صندلی مورد نظرتان را رزرو کنید.

  • دلیل قیمت‌های مختلف در یک کلاس پرواز

زمانی که پروازتان را رزرو کردید و خواستید صندلی خود را انتخاب کنید ممکن است ببینید که فقط صندلی‌های بیزینس کلاس در دسترس هستند، نگران نباشید شاید بتوانید بدون پرداخت هزینه اضافی صندلی بیزینس کلاس را رزرو کنید! لازم به ذکر است که هنگام رزرو بلیط و صندلی ممکن است با قیمت‌های متفاوتی روبرو شوید.این قیمت‌های متفاوت ناشی از امکانات متفاوت هر نوع بلیط است.

به طور مثال گاهی برای رزرو بلیط در قسمت اکونومی کلاس چند قیمت متفاوت وجود دارد. با خرید بلیط ارزان‌تر  شما حق انتخاب صندلی خود را ندارید و میزان بار کمتری نسبت به بقیه می‌توانید همراه خود داشته باشید. در بلیط‌های با قیمت بالاتر این امکان را به شما می‌دهد که صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنید و میزان بار بیشتری نیز می‌توانید همراه خود داشته باشید. برای فرست و بیزینس کلاس هم این موضوع صدق می‌کند. توجه داشته باشید که این متغیرها برای هر ایرلاین ممکن است متفاوت باشد.

قبل از پرواز رزرو صندلیتان را چک کنید

اکثر خطوط هوایی به مسافران اجازه می‌دهند تا 24 ساعت قبل از پرواز خود به صورت آنلاین چک-این انجام بدهند. در این مرحله می‌توانید صندلی‌ای را‌ که قبلا انتخاب کردید تایید کنید و یا صندلی بهتری را انتخاب کنید. حواستان به تخفیف‌ها و پیشنهادهای لحظه آخری برای ارتقا صندلی خود به بیزینس کلاس باشد.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
چه وسایلی برای عکاسی در سفر لازم است؟ + چگونه در سفر عکسهای حرفه ای بگیریم؟ + معرفی نکات کاربردی برای عکاسی در سفر

اگر هم موفق نشدید نگران نباشید! بسیاری ازخطوط هوایی، ردیف‌های خروجی را که جزء پرطرفدارترین صندلی‌ها در اکونومیک کلاس هستند، تا روز پرواز نگه می‌دارند تا بتوانند آنها را در فرودگاه به مسافران اختصاص دهند. اگر شرایط رزرو صندلی را به صورت آنلاین ندارید با شرکت‌های هواپیمایی تماس بگیرید تا در این امر به شما کمک کنند.

زودتر به فرودگاه بروید

اگر دیر به فرودگاه مراجعه کنید ممکن است شرکت هواپیمایی صندلی شمارا به فرد دیگری واگذار کند پس دستورالعمل‌های خطوط هوایی را در مورد اینکه باید چه مدت قبل از پروازهای داخلی و خارجی به فرودگاه مراجعه کنید را جدی بگیرید.

صندلی مورد علاقه خود را بشناسید

اگر بدانید که دقیقا به کدام صندلی علاقه دارید، رزرو آن برای آژانس‌های مسافرتی آسان‌تر است. اما توجه داشته باشید که قبل از پرواز دوباره درمورد صندلی خود بپرسید؛ زیرا گاهی اوقات عوامل پرواز می‌توانند در آخرین لحظه صندلی‌ها را تغییر دهند.اگر هنوز صندلی مطلوبی پیدا نکردید، صبر کنید تا درهای هواپیما بسته شود. ممکن است بتوانید یک صندلی خالی پیدا کنید. ردیف های آخر هواپیما را بررسی کنید زیرا اغلب آخرین صندلی‌های رزرو شده هستند.

سخن پایانی

شما در این مقاله با اهمیت انتخاب صندلی در هواپیما آشنا شدید.همچنین از نکات و مزایای آن آگاه شدید.اکر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا در هواپیما سر و صدا آزارتان می‌دهد؟

پیدا کردن صندلی‌ای که شما را از سر و صدای هواپیما نجات دهد همچون یافتن یک پناه‌گاه امن است و می‌تواند پرواز لذت‌بخش‌تری را به شما هدیه دهد. موتورهای هواپیما اغلب در زیر بال‌ها و یا به سمت دم هواپیما قرار دارند پس انتخاب صندلی‌های جلوی بال می‌تواند عاقلانه‌تر باشد.

آیا در پروازهای طولانی از یک‌جا نشستن خسته می‌شوید؟

اگر در پروازی طولانی هستید یک‌جا نشینی به مدت طولانی می‌تواند خسته‌کننده باشد و نشستن در کنار پنجره به شما حس یک زندانی را القا می‌کند. همچنین حرکت کردن و راه رفتن در طول پروازهای طولانی به گردش بهتر خون در بدن کمک می‌کندو با خستگی مقابله می‌کند. در چنین سفرهایی صندلی‌های کنار راهرو می‌توانند انتخاب بهتری باشند.

پیشنهاد ما به شما

معرفی جاهای دیدنی کانادا در تابستان + تصاویر و مناظر طبعیت کانادا

معرفی جاهای دیدنی کانادا در تابستان + تصاویر و مناظر طبیعت کانادا

به دلیل وسعت و پهناوری کشور کانادا جای تعجب نیست که جاذبه های زیادی برای …

دیدگاهتان را بنویسید