کشور الجزایر

معرفی جاهای دیدنی کشور الجزایر + آشنایی با جاذبه های گردشگری شگفت انگیز الجزایر در شمال افریقا

اَلجَزایر با نام رسمی جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر کشوری است در شمال قاره آفریقا، میان مراکش وتونس. پایتختش الجزیره نام دارد. مردم الجزایر عرب و بربر هستند، و دین رسمی‌شان اسلام و مذهبشان سنی است. مساحت آن ۲/۳۸۱/۷۴۱ کیلومتر مربع و در آمار سال ۲۰۰۹ (میلادی) جمعیت آن ۳۵/۳۶۹/۰۰۰ نفر بوده‌است. زبان رسمی الجزایر عربی است ولی به زبان بربری و فرانسوی نیز صحبت می‌کنند.در ژوئیه سال ۱۹۶۲ الجزایر پس از ۱۳۲ سال، استقلال خود را اعلام کرد و از استعمار فرانسه رها شد. پیش‌درآمد این رهایی هشت سال جنگ بود با صدها هزار کشته. سایه این گذشته بر مناسبات فرانسه و الجزایر هم‌چنان سنگینی می‌کند.

الجزایر تحت تأثیر ناآرامی‌های سیاسی موسوم به بهار عربی که بخش‌هایی از خاورمیانه و شمال آفریقا را فرا گرفت، واقع نشد و عمدتاً از آن مصون ماند. ناظران معتقدند علت عدم سرایت بهار عربی به الجزایر، تجربه تلخی بود که مردم این کشور از کشتارهای خونین دهه ۱۹۹۰ داشتند.


فهرست مطالب


معرفی جاهای دیدنی شگفت انگیز کشور الجزایر

الجزایر یکی از بی نظیر ترین کشورهایی است که از لحاظ گردشگری و جذب توریست موفق بوده و با توجه به موقعیت گردشگری منطقه میتواند رضایت کامل گردشگران خود را جلب کند. چراکه با وجود جزایر زیبا و دل نشین و کوه ها و کویر های آرامش بخش این مهم را برای مسافران خود فراهم می آورد.

کوه های اطلس  Atlas الجزایر

یکی از مکان های دیدنی در الجزایر قاره آفریقا کوه های اطلس است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جاذبه های کشور آفریقایی بوروندی را بخوانید. اطلس یکسری رشته کوه ها است که حداقل سه کشور الجزایر، مراکش و تونس را شامل می شود . بلندترین قله کوه اطلس Jebel Toubkal نام دارد که در مراکش واقع شده.

کوه های اطلس  Atlas الجزایر

این سلسله کوه ها تا ۲۵۰۰ کیلومتر یا ۱۶۰۰ مایل گسترش می یابند. بسیاری از گونه های گیاهی و حیوانی در معرض خطر در کوه های اطلس وجود دارد و این دلیل اصلی است که این محدوده کوه ها محافظت می شود. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جاذبه های گردشگری لاس وگاس را بخوانید.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
آشنایی با جزایر زیبای کشور اندونزی

کوه های Hoggar الجزایر

علاوه بر اطلس، شما می توانید از کوه هوگگار دیدن کنید. برای کوهنوردان این یک تعطیلات فوق العاده است است زیرا کوه ها و صعود به کوه ها بهترین راه برای صرف تعطیلات هستند. بلندترین نقطه این کوه ها کوه تاهات است. ارتفاع آن 9،541 فوت یا 2.908 متر است.

کوه های Hoggar الجزایر

این کوه ها به عنوان محل زندگی حیوان خطرناک به نام سگ شکار شده اند. بعضی از تالاب های شمال غربی آفریقا دارای تمساح اند .

کوه های آتاور

پلاته آتاکور در پارک ملی آهگگار واقع شده و با قله های خالص و کوه ها پوشیده شده است. کل منطقه با چشم انداز شن و ماسه و قهوه ای و خشک پوشیده شده است. هیچ سیستم حمل و نقل برای رفتن به فلات وجود ندارد. قله های بسیار بالایی در فلات وجود دارد و این مکان در شرایط خود بسیار زیبا است.

تیمگاد در کشور الجزایر

تیمگاد یک شهر به جامانده از دوران امپراطوری روم با قدمت ۱۰۰ سال قبل از میلاد است که در کوه آورس الجزایر واقع شده است. این مکان در سال ۱۹۸۲ در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

تیمگاد در کشور الجزایر

الجزایر کشوری در شمال قاره آفریقا است، که از سمت شرق به تونس و لیبی از سمت غرب به مراکشو صحرا، از جنوب غربی موریتانی، از سمت شمال به دریای مدیترانه و از سمت جنوب به نیجر و مالیمحدود است. مساحت آن حدود ۲/۳۸۱/۷۴۱ کیلومتر مربع یعنی تقریباً سه برابر فرانسه و در حدود یک برابر و نیم ایران است.

شهر زیبای اورن

با معماری زیبا در شهر اورن، این یکی از پر جنب و جوش ترین شهرهای الجزایر است که هزاران نفر از مردم هر ساله بازدید می کنند. فرهنگ و تمدن اورن بزرگ است و توسط موسیقی هایی که دارای اصالت در شهر است، درهم آمیخته است. مغازه ها ، تئاتر و شمار زیادی از مساجد در اورن حضور دارند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سفر به جاهای دیدنی آمریکا را بخوانید.

شهر زیبای اورن

انبه

Annaba مشهور است برای حضور غارهای بسیاری از روستاها و معابد که در قرون وسطی حضور داشتند. پورت های مختلف در آنابا در دسترس هستند و به عنوان یک بندر طبیعی محسوب می شوند. Hippo Regius و سایر فرهنگ ها، حوزه اصلی شهر و از جمله اصلی ترین جاهای دیدنی الجزایر محسوب می شوند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
آشنایی با تاریخچه آنتالیا + جاهای دیدنی آنتالیا، بهشت خنک مدیترانه‌

قلعه فورت بنی هاممد Beni Hammad

فورت بنی هاممد، همچنین به عنوان Al Qal’a of Beni Hammad شناخته می شد، یک تأسیسات عربی بوده که در قرن ۱۱ ساخته شده است. این قلعه هنگامی که مرکز اصلی حکومت در زمان حکومت حامدین بوده ، پایتخت مسلمانان بوده است.

قلعه فورت بنی هاممد Beni Hammad

این مکان دارای دسترسی راحتی است و در کوههای Hodna واقع شده است که ارتفاع آنها ۴،۶۵۲ فوت یا ۱،۴۱۸ متر است. بعدها در سال ۱۹۸۰ قلعه ای که در حال خراب شدن بود  توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شد. معیارهای سوم به این قلعه داده شده است.

غدایی الجزایر

هنگامی که شما در مورد سنت ها، مذهب و غذاها صحبت می کنید، غدایی نامی است که به ذهن می رسد. لباس مردم در این شهر بسیار روشن است و آنها سعی می کنند که بهترین باشند. غذا و اقامت بهترین قسمت این شهر است. غردایا در وسط صحرای صحرا قرار دارد و از همه طرف با شن و ماسه پوشیده شده است.

غدایی الجزایر

پارک ملی ال کلا

پارک ملی El Kala یکی از پارک های ملی در الجزایر است و همچنین جاذبه گردشگری به ویژه برای گردشگران خارجی است. این پارک ملی از سازمان IUCN دارای رتبه ۲ است و در منطقه El Tarf واقع شده است.

پارک ملی ال کلا

این پارک در سال با مساحت ۸۰۰ کیلومتر مربع تاسیس شده است. پارک ملی El Kala به دلیل داشتن دریاچه های بسیار مشهور است و یکی از آنها دریاچه طبیعی Tonga است. این پارک در حال حاضر زیستگاه طبیعی حیوانات مختلف است و منطقه ای حفاظت شده به شمار می آید .

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی جاهای دیدنی آنتالیا، از دهکده قدیمی تا دروازه هادریان

 کنستانتین

این شهر از لحاظ سیاسی و فرهنگی تا اقتصادی، درجایگاه ویژه  ای قرار دارد. کنستانتین محل معنویت مدرن است و زیبایی در راه های خاص خودش است. زیبایی منظره کل منطقه به شدت در یک فضای بزرگ پخش می شود. مردمی که در اینجا زندگی می کنند احساس فانتزی و لذت در این شهر شگفت انگیزرا تجربه می کنند.

کنستانتین

مسجد بزرگ الجزایر

الجزایر مدت هاست تحت تاثیر مسلمانان قرار دارد و شاهد آن ساختار اسلامی است که در شهرهای الجزایر باقی مانده است. این ساختارها در حال حاضر بخشی از جاذبه های گردشگری کشور و نشانه های قابل توجه است.

مسجد بزرگ الجزایر

یکی از آن آثار اسلامی که هنوز در الجزایر در حال فعالیت است، مسجد بزرگ الجزایر است. این یکی از مکان هایی است که در الجزایر دیده میشود حتی اگر شما غیر اسلام دینی داشته باشید .

بتنا

بتنا مرکز تجاری واقع در الجزایر است و به عنوان مرکز کشاورزی کل منطقه تعریف شده است. زیبایی این مکان منحصر به فرد است و از مراکز فرهنگی و سینمای پیچیده پر شده است. فرقی نمی کند بتنا افتخار رژیم نظامی فرانسه است. این کوه بین کوه های اطراف و صحرا واقع شده است.

ژانت Djanet

Djanet یک شهر ساحلی در قلب الجزایر است. این شهر در ارتفاع در کوه هایی قرار دارد که از شهر چشم پوشی می کند. این یک شهر کوچک است که دارای همه امکانات اصلی مانند مغازه ها، بانک ها و غیره در این شهر کوچکی که در یک پارک ملی واقع شده است وجود دارد، مجموعه ای از سنگ های زیبای زیبا وجود دارد و مردم می خواهند آن مجموعه های سنگ را ببینند و گذشته را یادآور شوند.

ژانت Djanet

موزه ملی هنرهای زیبای الجزایر

الجزایری ها همچنین آن را Musee National des Beaux-Arts می نامند . این موزه در خیابان Mohamed Belouizdad واقع شده است. مجموعه هنری درون موزه شامل آثاری از مجسمه سازان، نقاشان و هنرمندان الجزایری است. یکی از مشهورترین هنرمندانی که آثارشان در موزه نمایش داده می شود، محمد راسیم است که آثار هنری مینیاتوری او نمایش داده می شود. فضای بیرون موزه نیز زیبا است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
کاخ تاریخی فرانسه کجاست؟ + با کاخ ورسای باشکوه‌ترین اقامتگاه سلطنتی جهان آشنا شوید

 الجزیره

الجزایر پایتخت مساجد زیبا است و زیبایی نادر در خود دارد. این یک نقطه عطف مهم جامعه مسلمان است. الجزایر یک شهرمدرن می باشد که از همه طرف آن نمایان  است. معماری بی نظیری وجود دارد که باعث می شود این مکان ارزشمند باشد.

 الجزیره

مسجد Ketchaoua

این مسجد جاذبه گردشگری و همچنین محل عبادت در الجزایر است و همچنین پایتخت الجزایر است و در سال ۱۶۱۲ تأسیس شده است. این مسجد دارای دو مناره است . این ساختمان واقعا قدیمی است و به دلیل قدمت آن، ساختار شروع به تخریب کرده است. اداره میراث الجزایر تعمیرات مورد نیاز را آغاز کرده و بخش هایی از مسجد نیز زیباتر است.

 تلکم Tlemcen

جایی که شما می توانید ساختمان های مورینیسم الجزایر را در تلمسن پیدا کنید. تلمسن به آینده نگاه می کند و با ساختن بزرگترین دانشگاهی که جهان تا به حال دیده است، این دانشگاه قابل توجهی در الجزایر هستند. با بسیاری از مقصد سفر “الجزایر” واقعا ارزش سفر  را، اگر شما قبلا به این کشور سفر نکرده اید داراست .

یادبود کشته شدگان شهر الجزیره

یکی از سه جاذبه توریستی در الجزایر، یادبود جانباختگان است. این یک نقطه عطف قابل توجه است، زیرا کل مکان یک مقصد تاریخی است. این ساختار یادآور آنچه که سالها پیش در جنگ الجزایری برای استقلال اتفاق افتاده است. ساخت و ساز در سال های ۱۹۸۲ پس از نه ماه کار تکمیل شد. افتتاح این یادبود نمادین بود، زیرا در ۲۰ سالگی استقلال الجزایر انجام شد.

یادبود کشته شدگان شهر الجزیره

کلیسای نوتر دام آفریقا

Notre Dame d’Afrique ( کلیسای نوتر دام آفریقا ) معروف ترین جاذبه توریستی در کشور الجزایر است که معمولا توسط مسیحیان به عنوان بانوی ما از آفریقا  Our Lady of Africa نامیده می شود. این مکان یک کلیسایکاتولیک رومی است و در سال ۱۸۵۸ توسط Charles Lavigerie تاسیس شد. یکی از ویژگی های Basilica، شیشه ای رنگی است که در قرن نوزدهم ایجاد شده است.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
آشنایی با تفریحات دبی، گردشی در سرزمین عجایب خاورمیانه

سخن پایانی

شما در این مقاله با کشور الجزایر آشنا شدید.همچنین از جاهای دیدنی شگفت انگیز آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا برای سفر به الجزایر به ویزا نیاز داریم؟

بله، اتباع ایرانی برای سفر به این کشور نیاز به دریافت ویزا دارند.

بهترین زمان برای سفر به الجزایر چه در ماهی است؟

ماه‌های آوریل تا مارس یا اکتبر تا نوامبر بهترین زمان سفر به الجزایر از نظر آب و هوایی است.

پیشنهاد ما به شما

سوغات سوریه و معرفی بازارهای سوریه

سوغات سوریه و معرفی بازارهای سوریه

سالانه پرواز تهران دمشق، مسافران و گردشگران بسیاری از کشورمان را با هدف تفریح و زیارت …

دیدگاهتان را بنویسید