شغل های پردرآمد در قبرس شمالی

 کشور قبرس شمالی دارای دانشگاه های بسیار معتبر می باشد. به خاطر همین موضوع، سالیانه دانشجوهای زیادی برای تحصیل به این کشور مراجعه می کنند. هزینه های پایین تحصیل، وجود دانشگاه های معتبر و مجهز، اعطای امتیاز بورسیه تحصیلی به دانشجویان و … موجب شده است تا دانشجویان بسیار زیادی به این کشور مهاجرت نمایند. همینطور وجود اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری، طبیعت زیبا و امکانات تفریحی و رفاهی این جزیره ی زیبا را به یک قطب گردشگری در جهان تبدیل کرده است. این موضوع باعث شده است تا شغل های متعدد و زیادی در این کشور ایجاد شود. همین طور سرمایه گذاران زیادی در بخش های مختلف قبرس شمالی اقدام به سرمایه گذاری در کرده اند. مهم ترین صنعت در قبرس شمالی، صنعت توریسم است، همین طور وجود بندرگاه های تجاری متعددی که در اطراف جزیره وجود دارند، بستری مناسب برای مشاغل متعدد در این حوزه ایجاد کرده اند. برای مشغول به کار شده در شغل های پردرآمد در قبری نیاز به شرایط زیر می باشد:

1- داشتن مهارت های کامپیوتری و ارتباطات

 2- داشتن شرایط سرمایه گذاری

 3- داشتن تحصیلات دانشگاهی معتبر

 4- داشتن تسلط کاری مرتبط و قابل استناد

 5- تسلط کافی به زبان های یونانی، انگلیسی و استانبولی

همچنین بسیاری از سرمایه گذاران در این کشور اقدام به سرمایه گذاری در بخش های تکنولوژی و داروسازی و خودرو و کشاورزی و املاک کرده اند .

https://www.easytocyprus.com/buying-property-in-north-cyprus/

 مشاغل با بهترین بازار کار در قبرس شمالی

 بررسی شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارند. قبرس شمالی با وجود این که یک کشور کوچک به شمار می آید ولی از نظر اقتصادی با رشد بسیار بالایی در چندین سال اخیر مواجه شده است. همین موضوع موجب شده است تا نرخ بیکاری بسیار پایین بیاید و اقتصاد آن با رشد و رونق بسیار قابل توجهی رو به رو شود. در قبرس شمالی به دلیل هزینه های باالی آب و برق و انرژی، راه اندازی واحد های تولیدی از توجیه اقتصادی خوبی برخوردار نمی باشد. از این رو در این کشور، واحد های تولیدی انگشت شماری وجود دارند ولی شغل های پردرآمد متعدد و زیادی وجود دارند که دولت این کشور از آن ها به نحو احسنت استفاده کرده است. به همین خاطر بسترهای بسیار مناسبی در این حوزه وجود دارند.

نحوه یافتن مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی

 افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند اکثرا به دنبال شغل های پردرآمد در قبرس شمالی هستند. به همین دلیل ما در ادامه به معرفی شغل های پردرآمد در قبرس شمالی می پردازیم که به شرح زیر هستند:

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی دیدنی های کیپ تاون، شهر مادر آفریقای جنوبی + بررسی موقعیت جغرافیایی شهر کیپ تاون

1 مدیر بازاریابی: یکی از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، مدیر بازاریابی می باشد. برای شروع به کار در این شغل، نیاز به حداقل مدرک لیسانس بازاریابی و 7 سال سابقه ی شغلی در این حوزه می باشد. مسئولیت مدیر بازاریابی در پشتیبانی از بازار، تحقیق در مورد بازار و رهبری تیم بازاریابی می باشد

 2 مدیر عامل: یکی از بالاترین عنوان های شغلی در هر شرکت، مدیر عاملی می باشد. مدیر عامل با توجه به تخصص شرکت و اندازه ی آن دارای وظایف متعددی می باشد. برای شروع به این کار در قبرس شمالی نیاز به حداقل 10 سال سابقه ی کاری مفید در زمینه های تخصصی شرکت ها می باشد.

3 خلبانی: یکی دیگر از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، خلبانی می باشد. این شغل دارای درآمد بسیار باالیی می باشد. برای مشغول به کار شدن در این شغل، فرد مورد نظر باید از لحاظ جسمانی دارای سالمت کافی باشد. سپس با گذراندن دوره های خلبانی و کسب مهارت و تجربه ی کافی، فرد مورد نظر می تواند در این شغل فعالیت داشته باشد.

4 قاضی: قضاوت یکی از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی می باشد. همان گونه که می دانید این کشور تحت استعمار انگلیس می باشد و به همین دلیل سیستم قضایی آن شبیه به انگلیس است. برای این کار فرد باید حداقل مدرک کارشناسی حقوق را داشته باشد و سپس در دادگستری شروع به گذراندن دوره های کارآموزی نماید. بعد از کسب نمره ی قبولی در آزمون های استخدامی قضاوت، فرد مورد نظر می تواند به این شغل منصوب گردد.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
راهنمای اخذ ویزای کانادا در سال 2024

بررسی دیگر رشته های پردرآمد در قبرس

 1 – مدیر مالی: بعد از مدیرعامل، بالاترین سمت برای یک شخص مدیریت مالی مجموعه است. مدیر مالی مجموعه موظف است تا ضرر و زیان شرکت را بررسی کرده و با توجه به برخی مسائل، تخصیص بودجه و راهنمایی های لازم را به مدیر عامل دهد. برای شروع به این کار نیاز به 10 سال سابقه ی کاری در این حوزه می باشد.

2- استاد دان شگاه: به دلیل دانشگاه های متعدد و زیادی که در این کشور وجود دارد، هر ساله از کل دنیا دانشجویان زیدی به این کشور برای تحصیل مهاجرت می کنند. از این رو تدریس در دانشگاه یکی از مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی به شمار می آید. البته در همین راستا، ذکر این موضوع از این قاعده مستثنی نمی باشد که برای تدریس در دانشگاه های قبرس شمالی نیاز به 11 سال سابقه ی تدریس است.

 3- وکالت: برای مشغول شدن در این شغل، نیاز به تحصیلات آکادمیک و مدرک کارشناسی حقوق می باشد. سپس فرد بایستی در دفتر دادستانی و یا دفتر وکالت مشغول به گذراندن دوره های کارآموزی باشد. بعد فرد می تواند در آزمون وکالت شرکت کرده و نمره ی قبولی را کسب کند.

 4- پزشک: یکی دیگر از شغل های پردرآمد در قبرس، پزشکی می باشد. البته این شغل در کل دنیا به یکی از مشاغل پردرآمد تبدیل شده است. برای مشغول به فعالیت شدن در این شغل نیاز به تحصیلات عالی آکادمیک می باشد. همین طور فرد مورد نظر باید یک دوره ی 4 ساله را سپری کرده و به مدت 2 سال در بیمارستان قبرس دوره ی کارآموزی خود را بگذراند.

به اینجا سفر کرده‌اید؟
باربادوس کجاست؟ + آشنایی با کشور باربادوس که به بهشت کارائیب معروف است

بررسی صنایع پول ساز در قبرس شمالی

 شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، تنها چیزی است که موجب محبوبیت بیشتر این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای مهاجر پذیر شده است. به این صورت که، شغل های پردرآمد در قبرس شمالی برای هر کسی بدون محدودیت جنسی فراهم هستند. از این رو هر فرد می تواند با انجام اقدام لازم جهت شروع به کار خود در زمینه ی شغلی مورد نظر فعالیت نماید. زمینه های شغلی متعددی برای کسب درآمد در این کشور وجود دارند. از جمله ی این مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی می توان به موارد زیر اشاره کرد: 1

1- دامداری: یکی از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، دامداری می باشد. این کشور دارای شرایط خوب آب و هوایی در حوزه ی دامداری می باشد. از این رو با مشغول به فعالیت شدن در این شغل می توان به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد.

 2 – امالک: یکی دیگر از زمینه های شغلی معتبر در کشور قبرس شمالی، امالک می باشد. از آن جایی که خرید و فروش ملک های مختلفی در قبرس شمال بسیار رواج پیدا کرده است، این شغل مشتریان زیادی را همیشه به خود اختصاص داده است.

3- صرافی: یکی دیگر از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی، صرافی می باشد. این کشور به دلیل جذب بالای توریستی که به صورت سالیانه دارد، در هر فصل با این شغل می توان به درآمد قابل توجهی دست پیدا کرد.

  4- مراکز تفریحی: راه اندازی مراکز تفریحی یکی دیگر از شغل های پردرآمد در قبرس شمالی به شمار می آید. این شغل سود قابل توجهی را در مقابل خدماتی که ارائه می دهد، برای سرمایه گذاران به ارمغان می آورد. 

به اینجا سفر کرده‌اید؟
معرفی معروف ترین و خوشمزه ترین غذاهای قطر + سفری حول محور عطر و طعم

پیشنهاد ما به شما

آشنایی با جاهای دیدنی و بازارهای سنتی و تاریخی استانبول

جاهای دیدنی استانبول در تابستان

اگر بخواهیم تمام جاهای دیدنی استانبول در تابستان را بیان کنیم می توان به بیش …

دیدگاهتان را بنویسید