۵۰۰۰ کیلومتر دور ایران

5000 کیلومتر دور ایران

سفرها نوع‌های مختلفی دارن که هر کسی نوعی از آن‌ها را تجربه کرده. سفرهاتون ممکن با خانواده، دوستان یا تنهایی باشه و حتی سفرهاتون می‌تونه تفریحی، کاری و یا حتی ماجراجویانه باشه. بخواهیم درباره سفر و انواع سفرها صحبت کنیم که البته خیلی‌ها هم درباره این موضوع صحبت کردن؛ باید یه پست جداگانه به این موضوع اختصاص بدیم و در این قسمت جاش نیست. درباره انواع سفر گفتیم تا برسیم به یکی از مدل‌های سفر به اسم سایکل توریست؛ بله سفر با دوچرخه. حتما شما هم کنجکاو شدین که بدونین مگه می‌شه؟ چطوری سفر با دوچرخه؟ اصلا امکانش هست؟ 

«تا حالا مسیری که با ماشین طی کردین، چند کیلومتر بوده؟ ۵۰۰ کیلومتر، ۱۰۰۰ یا ۲۰۰۰ تا، نمی‌دونم خبر دارین یا نه ولی هستن آدم‌هایی که هزاران کیلومتر رو با دوچرخه رکاب می‌زنن و سفر می‌کنن. امروز با یکی از این آدم‌ها هستیم که داستان‌هاش رو بشنویم…»

قسمتی از اپیزود «۵۰۰۰ کیلومتر دور ایران» رو خوندین. در این قسمت حامد برامون می‌گه سایکل توریست چیه و چگونه می‌تونین این ورزش رو شروع کنین و همچنین از تجربه ۵۰۰۰ کیلومتر رکاب زدنش دور ایران برامون میگه. پس این اپیزود رو حتما گوش کنین:

۵۰۰۰ کیلومتر دور ایران

 

دانلود این اپیزود |زمان : ۲۱:۵۹ |نام پادکست :۵۰۰۰ کیلومتر دور ایران

نظر شما درباره این نوع سفرها چیه؟ دوست دارین سایکل توریست بشین؟ درباره خطراتش چی می‌دونین؟ اصلا از کجا باید شروع کرد و آیا هر کسی می‌تونه سایکل توریست بشه؟ نظراتتون رو درباره این نوع سفر برامون بذارین تا دیگران هم از تجربه شما استفاده کنن.

سفر به سیستان و بلوچستان: همانطور که می‌دونیم سیستان و بلوچستان یکی از استان‌های مرزی کشورمون هست. به همین دلیل خیلی‌ها تصوراتی از این استان دارن بدون اینکه به این شهرهای این استان سفر کرده باشن. زمانی که ما هم تصمیم گرفتیم سفری به این استان داشته باشیم از همین پیش داوری بی‌نصیب نموندیم و خیلی‌ها گفتن می‌دونین «نا امنه» و «حالا چرا سیستان» و خیلی چیزهای دیگه. اما ما انتخاب کرده بودیم و برای همین سفرمون رو قبل عید شروع کردیم. برای شنیدن ماجراهای این سفر، پیشنهاد می‌کنیم سری اپیزودهای «سفر به سیستان و بلوچستان» رو گوش کنین.

نویسنده مطلب: رادیو آهنگ سفر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *