راهنمای ارسال سفرنامه

سلام
همین اول باید بگم که رادیو آهنگ سفر از اون رادیوها نیست. از اونایی که یک نویسنده مشخص داره و یک کارگردان و یک گوینده، خلاصه اینکه انحصاری در اختیار یک عده خاص باشه. بخاطر همین ما بهش میگیم مجموعه رادیو آهنگ سفر چون متعلق به کل جامعه گردشگری هست. چه در قسمت تولید محتوا هر کسی میتونه برای این مجموعه محتوا تولید کنه و چه در قسمت مخاطب، هر کسی که اهل سفر باشه می تونه مخاطب رادیو باشه.

همونطور که میدونید محتوای ما بصورت پادکست هست. پس اگر دوست دارید محتوای خودتون (سفرنامه، تجربیات، نقدها و یا حرف هاتون) رو که مربوط به حوزه گردشگری هست رو بصورت پادکست در اختیار شنونده ها قرار بدین مراحل زیر رو به دقت بخونین.

 

 1. بخش مرتبط با محتوای خود را پیدا کنید

پادکست ها در 4 بخش کلی تولید میشه که بطور خلاصه هر کدوم رو در زیر با یک نمونه بهتون معرفی می کنیم. شما در این مرحله تشخیص می دین که محتوای شما مربوط به کدام بخش هست

 • ایرانگرد: تو این بخش سفرنامه ها قرار میگیره که به دو نوع نوشته و اجرا میشه
  • داستانی از سفر به یک منطقه که این داستان شامل توصیف منطقه، نحوه دسترسی به منطقه، اتفاقات سفر، جاذبه های گردشگری منطقه و توصیف مردم آن منطقه می باشد. این متن باید بصورت داستانی نوشته شود. نمونه این نوع سفرنامه را می توانید اپیزود “گشتی در تبریز” را در اینجا بشنوید.
  • در این نوع سفرنامه دوستان رادیو از سفرهاشون به نقاط دیدنی در حین سفر (یا بعد از سفر) گزارش تهیه میکنن و بصورت صدای ضبط شده در تلگرام برای ما ارسال میکنن که این گزارش ها بعد از بررسی و تنظیم به یک اپیزود تبدیل خواهد شد. برای نمونه میتونید اپیزود “سفر به مهاباد” رو از اینجا گوش کنید.

 

 • نیم: فکر کنید پنجشنبه عصر با دوستاتون میخواهید برید یه جای باحال رو توی شهرتون بگردین (هر شهری از ایران) که فکر میکنید هر کسی اونجا رو بلد نیست. این مکان ها میتونه تفریحی، فرهنگی، ورزشی و یا گردشگری باشه. توی بخش نیم این قسمت های شهر رو به شنونده ها معرفی می کنیم. برای نمونه میتونید پادکست “پارکینگ پروانه” رو از اینجا بشنوید.

 • جهانگرد: در این بخش از سفرها و تجربیات خارجی خودتون برای ما بگید.

 • آکادمی: در این بخش سعی شده که انواع سفرها و حاشیه های مربوط به سفر و گردشگری رو پوشش بدیم. برای مثال اگر شما در یکی از شاخه های گردشگری و سفر حرفی برای گفتن دارین که شنیدنش برای دیگران مفیده پس حتما با ما تماس بگیرید و خلاصه مطلبتون رو برای ما ارسال کنید. بعد ما باهاتون تماس میگیریم تا بصورت گفت و گو دوستانه حضوری در استودیو (تهران) و یا بصورت گفت و گو تلگرامی اپیزودی تهیه کنیم.

 

 1. شروع کنید به نوشتن

بعد از اینکه انتخاب کردید محتوای شما در کدوم بخش قرار داره، حالا باید شروع کنید به نوشتن. برای نوشتن به چند تا نکته کوچیک توجه کنید

 • متن شما کمتر از 1000 کلمه باشه.
 • متن بصورت کاملا عامیانه و خودمونی نوشته بشه.
 • برای داستانتون یک تیتر خوب و هیجان انگیز انتخاب کنید.
 • مطالبتون مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

 

 1. متن رو برای ما ارسال کنید

بعد از اینکه متن رو نوشتید برای آیدی تلگرامی که پایین این مطلب هست ارسال کنید تا اگر نیاز بود توسط یکی از بچه های ویرایش بشه و دوباره براتون ارسال بشه. متنی رو که ویرایش شد میتونید با صدای خودتون ضبط کنید و برای ما ارسال کنید و یا متنتون رو یکی از گوینده های رادیو آهنگ سفر براتون اجرا کنه. اینو خودتون تصمیم میگیرید.

در انتها یک پاراگراف در مورد خودتون بنویسید تا در پایین پست سایت قرار بدیم. توی معرفی میتونید راه های ارتباطی با خودتون رو هم بنویسید تا شنونده ها در صورت نیاز بتونن سفرهای شما رو دنبال کنن. یادتون نره که چند تا عکس هم از خودتون برای ما ارسال کنید تا روی سایت قرار بگیره.

برای ارتباط با ما و ارسال سفرنامه ها به این آیدی تلگرام پیام بدید

منتظر داستان ها و سفرنامه های شما هستیم